Фінансовий облік та податки в будівельній галузі: інвестиції, девелопмент, підряд (Київ+онлайн)
Дата начала мероприятия:
Это мероприятие уже прошло
ЕЩЕ из этой рубрики:
- Повернення коштів. Робота з дебіторською заборгованістю: ефективні комунікативні прийоми роботи з боржниками і техніки емоційної стійкості - он-лайн - 26.12.2024
- Основи системи менеджменту якості у відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 - он-лайн - 22.01.2025
- Система ощадливого та ефективного управління бізнесом на основі LEAN, Kaizen - он-лайн - 28.01.2025
Город:
Киев
вул. Михайлівська,1/3, готель "Козацький"
Тип мероприятия:
Семинар
Продолжительность:
1 дней Щодо порядку застосування пільги з ПДВ для ген. підрядників виконаних БМР з відновлення зруйнованого або пошкодженого житла- огляд положень узагальнюючої податкової консультації з цього питання (Наказ Мінфіну від 09.08.2024 № 397)
У програмі:
- Бухгалтерський та податковий облік операцій з фінансування будівництва
- Введення в цивільний оборот майбутніх об'єктів нерухомості замовниками та девелепорами через реєстрацію спец. майнових прав МОН – проведення в бух. обліку, податкові наслідки з т. з. податку на прибуток, ПДВ.
- Подальші операції з МОНами в т.ч. поступка, перепродаж спец. майнових прав першим покупцем і т.д. – проведення в бух. обліку, податкові наслідки з т. з. податку на прибуток, ПДВ.
- Залучення фінансування житлового будівництва по забезпечувальним і попереднім договорам – юридичні та податкові ризики в т.ч. з податку на прибуток та ПДВ.
- Включення в договірні схеми залучення грошових коштів кінцевих покупців нерухомості посередником операцій з деривативами (форвардні контракти, опціони) – базовий актив форварда, облік у емітентів і посередників, податкові ризики в т.ч. з податку на прибуток та ПДВ.
- Житлово-будівельні кооперативи, їх роль в залученні коштів для будівництва і в організації будівництва – варіанти договірних схем, бухгалтерський облік і податкові ризики для кожного варіанту.
- Альтернативні схеми фінансування будівництва – власні кошти, облігації, ФФБ.
- Операції інвесторів,замовників/девелоперів, підрядників на етапах планування, виконання, завершення будівництва нерухомості з погляду документування, бух. проведень, податкового обліку з податку на прибуток та ПДВ
- Залучення позикового капіталу для будівництва – що змінилось в 2024 році для позик від ІСІ в зв'язку з введенням в дію ЗУ Про фін. послуги, позики зі змінною ставкою за користування кредитом коли виникає модифікація в обліку фінансового зобов'язання, капіталізація процентів з погляду норм ПКУ, позики від нерезидентів власників – курсові різниці та невиплачені відсотки, чи можуть бути визнані додатковим капіталом в обліку позичальника.
- Підготовчий етап будівництва – облік витрат в бухгалтерському та податковому обліку в т.ч. земельна ділянка, вихідні дані, ТЕО та інші допроєктні витрати, створення буд. майданчика та операції з ОЗ під знос, створення сайту для продажів, організація управлінського обліку буд. проєкту.
- Витрати етапу будівництва – буд. Матеріали організація обліку, в тому числі виконання робіт з матеріалів замовника або інвестора, складський облік та транспортно-заготівельні витрати буд. матеріалів, облік невиробничих втрат (псування, простій в зв'язку з відсутністю електроенергії), тимчасові споруди титульні та не титульні, акти виконаних робіт з субпідрядниками, претензії щодо недоліків, приховані роботи та інші фактори що впливають на розмір оплати підрядникам.
- Завершення будівництва, введення в експлуатацію і передача об'єктів замовникам або інвесторам – зміна метражу, зміна ціни, оформлення сертифіката готовності об'єкта на етапі 50 % фізичного завершення будівництва. Витрати на електроенергію, землю та інше після передачі об'єктів нерухомості кінцевим покупцям.
- Загальні витрати буд. проєктів – пайові внески, приєднання до електромереж, зовнішні інженерні мережі та об'єкти експлуатаційної інфраструктури, благоустрій.
- Усунення недоліків будівництва після його завершення підрядником, замовником, створення гарантійного резерву, страхування відповідальності та майна, воєнних ризиків.
- Експлуатація об'єктів що залишились на балансі замовника як інвестиційна нерухомість, як управителя: облік доходів та собівартості по операціям оренди.
- ПДВ вічні питання
- Зміни в оподаткуванні та податкові ризики в зв'язку з імплементацією законодавства про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна (ПДВ, ПДФО).
- Перше постачання житла для звільнення по п. 197.1.4 0 нові ІПК від податківців без зміни концепції, як розібратися замовникам і девелоперам хто і коли застосовує пільгу для об'єктів з дозволами на будівництво до 22.10.2022 р. і після.
- Касовий метод ПДВ для замовника&девелопера житлового будівництва. Для кого є обов'язковим застосування касового методу при будівництві та продажу збудованого житла.
- Податкові ризики з ПДВ для замовника&девелопера пов'язані з визначенням бази ПДВ не нижче за звичайну ціну при постачанні майбутніх об'єктів нерухомості, способи їх зменшення.
- Фінансування для відновлення зруйнованої інфраструктури від іноземних держав та/або міжнародних організацій у формі грантів – хто з підрядних будівельних організацій і з дотриманням яких умов має право на звільнення від ПДВ при постачанні будівельних робіт.
- Підходи до розподілу вхідного ПДВ при постачаннях для будівництва з метою вилучення його з податкового кредиту за вимогами норм п. 198.5 статті 198 та п. 199.1 статті 199 ПКУ.
- Висновки та рекомендації щодо ПДВ і не тільки за наслідками планових податкових перевірок весни 2024 року.
- Інші податки
- ПДФО – індивідуальні знижки при продажах об'єктів нерухомості та звичайна ціна, оподаткування ПДФО операцій фізичних осіб, які залучені в ланцюгу купівлі-продажу майнових прав на майбутні/незавершені будівництва об'єкти нерухомості (поступка прав вимоги, продаж спеціальних майнових прав, міна пайових внесків в кооператив на житло).
- Плата за землю, податок на нерухомість – цільове призначення земельних ділянок і розмір плати за землю, звільнення від плати за землю та нерухомість – 2022-2024 рр. хто може скористатися.
После отправки формы ДОЖДИТЕСЬ появления страницы c надписью "Спасибо за регистрацию на мероприятие". Если Вы не уверены в том, что Вам удалось зарегистрироваться, отправьте Вашу заявку письмом (в теме письма укажите "Регистрация") на электронный адрес: personal-trening@ukr.net
Если у Вас не вышло зарегистрироваться самостоятельно, Вы можете позвонить Николаевой Елене по тел.: +38-067-559-85-21, 093-567-21-03, 050-333-56-90, 094-956-00-10, (048) 703-70-10.